Apple ukončil prodej „hloupých“ iPodů Shuffle a Nano


Apple ukončil prodej „hloupých“ iPodů Shuffle a Nano

Podle agentury Reuters americká společnost Apple ukončí prodej svých přehrávačů hudby iPod Shuffle a iPod Nano. Důvodem je technologická zastaralost. Oba přístroje totiž neumí streamovat skladby ze služby Apple Music, na kterou firma sází, ale dokáží pouze přehrávat hudbu staženou z iTunes nebo médií jako CD.

Modely Nano a Shuffle se začaly prodávat v roce 2005 a byly levnější a menší alternativou ke standardnímu iPodu. Apple již dlouho předpovídal, že iPody se postupně vytratí, protože stále více lidí si kupuje iPhony nebo další chytré telefony, které jsou schopné hudbu přehrávat.

V nabídce Apple stále zůstává iPod Touch, který je posledním zástupcem svého druhu. Z něj jsou dostupné dvě varianty, které dostaly kapacitu 32 GB a 128 GB. Nižší kapacita v ČR vyjde na 6 090 Kč, za vyšší kapacitu zaplatíte 9 190 Kč.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz, nadšenec do mobilních technologií a her. Podporovatel Sea Shepherd Conservation Society (SSCS).Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.