Apple se stal největším světovým výrobcem chytrých telefonů


Apple se stal největším světovým výrobcem chytrých telefonů

Nejúspěšnějším prodejcem chytrých telefonů byla v posledním čtvrtletí loňského roku společnost Apple. Podle aktuálního žebříčku analytické společnosti IDC bylo do obchodů před Vánocemi dodáno 78,3 milionu iPhonů, což znamenalo podíl 18,3 procenta. O rok dříve to přitom bylo jen 74,8 milionu.

Na výsledek Applu nestačila ani konkurenční firma Samsung. Té patří druhé místo s podílem 18,1 procenta a dodávkami v počtu 77,5 milionu smartphonů. Třetí místo si upevnil čínský Huawei, který si připsal podíl 10,6 procenta. První pětku pak uzavírají čínští výrobci, jejichž popularita dramaticky roste. Jedná se konkrétně o Oppo (7,3 procenta) a Vivo (5,8 procenta).

Není přitom bez zajímavosti, že celá řada tradičních výrobců se do přehledu nejúspěšnějších výrobců nedostala vůbec. Prodejní výsledky značek Sony, HTC a LG jsou dlouhodobě neuspokojivé.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz, nadšenec do mobilních technologií a her. Podporovatel Sea Shepherd Conservation Society (SSCS).Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.