Apple dnes začal prodávat telefony iPhone 7 a iPhone 7 Plus


Apple dnes začal prodávat telefony iPhone 7 a iPhone 7 Plus

Společnost Apple začala oficiálně prodávat ve vybraných státech nové iPhony 7 a 7 Plus. Před obchody amerického výrobce se již tradičně tvořily fronty.

Apple spustil prodej svých nových telefonů v celkem 29 zemích světa. Obě novinky s logem nakousnutého jablka se začaly prodávat v USA, Austrálii, Japonsku, Číně, ale například i sousedním Německu či Rakousku. Zbytek světa, a to včetně České republiky, si na iPhony 7 a 7 Plus bude muset počkat až do příštího pátku 23. září.

iPhone 7 je vybaven stejně jako jeho předchůdce 4,7palcovým displejem, verze 7 Plus má pak 5,5palcovou dotykovou plochu. Na první pohled se novinky příliš neliší od předchůdců, změn se však událo hned několik. Konstrukce telefonů je nově voděodolná a ukrývá procesor A10, který je dvakrát výkonnější než starší čip A9. Smartphony by tak měly být připravené na ty nejnáročnější hry ve vysokém rozlišení.

Apple se zaměřil i na lepší kvalitu fotografií. Větší verze iPhonu je proto vybavena dvěma fotoaparáty. Díky řešení se dvěma snímači disponuje iPhone 7 Plus dvojnásobným optickým přiblížením. Základní model má pouze jeden 12Mpx foťák s optickou stabilizací obrazu.

V České republice bude stát základní iPhone 7 s 32 GB paměti 21 190 korun (loni na této částce začínal iPhone 6s). Verze s 128 GB a 256 GB dostaly oficiální cenu 24 390 a 27 590 Kč. Větší iPhone 7 Plus začne na 24 990 Kč. Provedení s 128 GB paměti bude stát 28 190 Kč a nejvyšší 256GB model 31 390 Kč.

Zdroj: Telegraph

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.