Aplikace Domaluj si říkanku rozvíjí u dětí obrazotvornost a fantazii


Aplikace Domaluj si říkanku rozvíjí u dětí obrazotvornost a fantazii

„Domaluj si říkanku“ je ideální pomůckou pro děti předškolního věku při rozvoji psychomotorického vývoje. Vhodnou formou je učí motorické koordinaci a zároveň jim nechává možnost vlastní tvorby a individuálního vývoje. Za vývojem aplikace stojí mladá ostravská společnost AstrumQ, která spojila síly s občanským sdružením Hrajeme si a českou ilustrátorkou Evou Kučerovou.

Aplikace obsahuje sérii říkánek v české a anglické verzi, které si může každé dítě společně s rodiči domalovat. Malování má dva způsoby: první dotykem, který je určen pro ty nejmenší a druhý tahem, který je určen dětem předškolního věku.

Kdybyste si z počátku nevěděli rady, kliknutím na otazník se vám zobrazí, jak postupovat. Želvík vše ví, a tak vám i dětem napoví. Děti si své výtvory mohou ukládat do galerie a ukazovat je později svým rodičům, babičkám a dědečkům, nebo je mohou sdílet na sociálních sítích s využitím hastagu #drawyourpoem.

Aplikace obdržela na konci listopadu akreditaci českého ministerstva školství, může tedy být k dispozici i dětem ve školkách a školách jako výukový nástroj. Dostupná je zdarma pro tablety s operačním systémem iOS.

Draw your poem
Draw your poem
Cena: Zdarma+

4 1 2 3

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz, nadšenec do mobilních technologií a her. Podporovatel Sea Shepherd Conservation Society (SSCS).Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.