Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich naportován na mini počítač Raspberry Pi


Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich naportován na mini počítač Raspberry Pi

O miniaturním počítači Raspberry Pi, který lze pořídit za několik set korun, jsme na našem sesterském magazínu PCTuning popsali stohy virtuálního papírů. Na zajímavé náhradě za počítač či HTPC, která je jen o něco málo větší, než USB flashdisk, se nyní dokonce podařilo zprovoznit i plnohodnotný Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich.

Již nyní bez problémů funguje hardwarová akcelerace, a to včetně přehrávání videa. Jediné problémy jsou zatím se zvukem, to ale vývojáři jistě opraví v některém z dalších sestavení.

Raspberry Pi i přes své miniaturní rozměry nabízí velmi slušný výkon a poradí si například i s méně náročnými hrami, jako je starší Quake III Arena. Uvnitř malé krabičky se skrývá mikroprocesor architektury ARM (Broadcom BCM2835) s taktem 700 MHz. Operační paměť je zastoupena 256 MB.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Diskuze: (2)


    • Mirek Kočí Mirek Kočí

      Aleši, díky!Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.